header
יומן מסע – איסלנד 
 
 
  הלגונה הכחולה – רייקיאוויק  
  ICE1L-0007.jpg  
  כבר ביציאה משדה התעופה לכיוון הלגונה הכחולה , מראה האדמה מסביבנו גרם לי להבין שאכן הגענו למקום מיוחד. הלגונה הכחולה – בריכות טבעיות של מי ים עשירים במינרלים המחוממים באמצעות אנרגיה גיאותרמית.  
  קרא עוד..  
 
  משולש הזהב  
  ICE1L-0114.jpg  
  חצי היום הראשון הוקדש ל"משולש הזהב". כמובן שהתרשמנו מהדרך לתחנה הראשונה – "תינגוודליר" הכוללת נופים ירוקים ושחורים
כאחד, מעצירה במקום התצפית על אגם Pingvallavatn וכמובן מהגייזר המתפרץ
 
  קרא עוד..  
 
  לנדמנלגאר  
  ICE1L-0273.jpg  
  אחד הימים הקסומים, לא כדאי לוותר על האתר. ניתן לעשות את המסלול הנ"ל עם רכב 4*4 (אנחנו היינו עם סוזוקי ג'ימני) או באוטובוס. יצאנו מסלפוס לאחר שקיבלנו המלצה של בעל המקום כיצד להגיע ללנדמנלגאר  
  קרא עוד..  
 
  דירהוליי - סקפטפל  
  ICE1L-0386.jpg  
  שמורת דירהוליי, צוקים מרהיבים על הים ומקום קינון של ציפורים רבות וביניהם הפאפינים. אנחנו המשכנו ישר לכיוון שמורת סקפטפל אך ניתן לעצור גם ב-Reynishverfi שנמצא
 
  קרא עוד..  
 
 


 
 
 
  פיורדים מזרחיים  
  ICE2L-0040.jpg  
  נסיעה על כביש 1 מ-Hofn לכיוון Djupivogur – דרך יפהפיה על הים, בדרך ראינו ברבורים בים. Djupivogur – עיירה קטנה ונחמדה  
  קרא עוד..  
 
  מיבאטן  
  ICE2L-0149.jpg  
  נסיעה על כביש 1 עד לאזור מיבאטן, דרך שכולה מדבר צבעוני. כבר כשמתקרבים לאזור מיבאטן נראים למרחוק אדים (ככל הנראה מתחנת כוח). כל האתרים באזור קרובים מאוד זה לזה.
הגענו להר הגעש קרפלה
 
  קרא עוד..  
 
  חצי האי סנפלסנס  
  ICE2L-0274.jpg  
  נסיעה מאקוריירי לכיוון סנפלסנס (נסיעה די ארוכה).
עצירה ב- Viomyri (כנסייה קטנה הבנויה בשיטת בית דשא). ראינו את הכנסייה מבחוץ. ניתן להיכנס לכנסייה בתשלום סמלי.
הגענו לאזור סנפלסנס
 
  קרא עוד..  
 
  אופנועי שלג בסנפלסנס  
  ICE2L-0295.jpg  
  מיד בבוקר נסענו ל-Arnarstapi לקנות כרטיסים לאופנועי השלג –snowmobile (הזמנו יום קודם דרך הטלפון). זוג כרטיסים לרכיבה של כשעה על אופנוע שלג אחד (אחד נהג ואחד נוסע) עלו כ-630  
  קרא עוד..  
 
 
אתר איסלנד – "יומן מסע" מציג יומן מסע מפורט ומצולם של טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית הכולל את הקפת איסלנד וביקור באטרקציות החשובות. איסלנד – יומן מסע כולל תמונות מרהיבות ,טיפים והמלצות בנושא פלאפונים, כסף,רכב, דלק, לינה ועוד. איסלנד יומן מסע יחסוך למי שמתכנן מסע כזה זמן וכסף רב. 
 
 
בחודש יולי יצאנו בעלי ואנוכי לטיול עצמאי בן 9 ימים באיסלנד ברכב שכור.
כמובן שטיול שכזה דורש הכנה רבה לפני הטיול  ועל כן  נאלצתי לשוטט באתרים רבים ושונים של מסלולי טיולים וטיפים (שלא תמיד מצאתי בנושאים מסוימים) כדי לתכנן טיול מוצלח.
בעקבות כך החלטתי לעלות לאינטרנט יומן מסע אישי שלנו כולל טיפים שיכולים לעזור בהכנת טיול דומה וכמובן תמונות מדהימות להנאת כולם.
לגרסת האתר באנגלית נוספו לאחרונה סרטוני וידאו מהמסע. ניתן לנתב בקלות לגרסה האנגלית ובחזרה ע"י התפריט העליון.
.  
  
 
מפת איסלנד :
 
map of Iceland
 
איסלנד – תקציר כרטיס הביקור 

icelandפירוש השם איסלנד הוא "ארץ הקרח" או "אדמת הקרח", והאמת היא שהשם די מטעה. איסלנד הינה מדינת אי עם הרבה נופים ירוקים, הרבה מרחבים והרגשה נפלאה של חופש ושחרור שהמקום נוסך באלה המגיעים אליו החל מרגע ההגעה למקום. הדבר הבולט ביותר החל ממבט ראשון הוא המרחב, חוסר הצפיפות. אם להשוות את המצב לתל אביב בצהרי יום קיצי חם ולח, ובכן... המצב הוא בדיוק הפוך.

מעט סטטיסטיקה..
מיקום: איסלנד היא מדינה המורכבת מאי מרכזי אחד ומספר איים נוספים מסביבו. היא ממוקמת בצפון, בין האי גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד. שטחה מאה ושלושה אלף קילומטרים מרובעים (103,000 קמ"ר), ולמרות השטח העצום הזה היא מונה כשלוש מאות ועשרים אלף נפש בלבד (320,000). לשם השוואה – שטחה של מדינת ישראל הוא 22,072 קמ"ר ובשטח הזה חיים כשבעה מיליון איש, אדם אחד בכל קצת יותר משלושה מטרים. באיסלנד יש אדם אחד על כל שלושה קילומטרים ומאתיים מטרים. דרך אגב, דווקא האי גרינלנד זכה לשם מחמיא מדיי, כיון שהוא פשוט קפוא ולא ממש ירוק...
הצפיפות הנמוכה היא הגורמת להרגשת המרחבים הנפלאה. זאת ועוד – העיר ריקיאוויק, שהיא עיר הבירה, מרכזת בתוכה 118,000 איש, מעט יותר משליש מכלל התושבים באיסלנד .

איסלנד – הארץ והאטרקציה
iceland the blue lagoon - הלגונה הכחולה איסלנדאחד הדברים הנפלאים באיסלנד הוא מזג האוויר בקיץ. האקלים שם ממוזג, הודות לזרם הגולף, מה שמאפשר קיומה של תיירות. ואכן, איסלנד היא אחת הארצות המתויירות ביותר בעולם מצד אחד, ותיירות היא אחד ממקורות מטבע החוץ הטובים ביותר שיש לה, חוץ מייצוא הדגים. הגייזרים, האופייניים לאיסלנד ומהווים חלק אינטגרלי מהנוף שם, מהווים מקור משיכה תיירותי רב ערך. האטרקציה החשובה ביותר מהבחינה הזאת הינה גייזר המתנשא לגובה של שישים מטרים. ואולם חשוב לזכור כי כל כמה שהגייזרים מעניינים, יפים ויש אומרים שיש בהם סגולה לבריאות, הם בעיקר סימן לכך שאיסלנד הינו אי צעיר יחסית (בקושי בן מאתיים מיליון שנים) שעדיין נמצא בתהליכי שינוי. הקרקע עדיין געשית והרי הגעש שם פעילים ומתפרצים מדי פעם.
התקופה הטובה ביותר להגיע לאיסלנד היא בחודשים יוני – אוגוסט, שבהם מזג האוויר חם יחסית ומסביר פנים ויחד עם זאת הימים ארוכים ומותירים זמן די והותר לטיולים והנאות משפע האטרקציות, האגמים והפיורדים וכמובן, הגייזרים המפורסמים. בשאר חודשי השנה קיים קושי מסוים להנות באי הזה, למעט עבור אנשים האוהבים מזג אוויר חורפי ומושלג.

משבר כלכלי – ממשבר לזמנים טובים יותר
icelandמבחינה כלכלית, איסלנד היא בהחלט תופעה. מלחמת העולם השנייה, שלוותה בהרס, במוות ובשכול בכל העולם דווקא היטיבה עם איסלנד , שעל שטחה שהו חיילי בריטניה ומאוחר יותר ארה"ב. התקופה הזאת הביאה איתה פיתוח כלכלי מואץ ושגשוג כלכלי. הדבר מתבטא היטב בשם שהעניקו האיסלנד ים למלחמת העולם השנייה – "המלחמה המבורכת".
הגאות הכלכלית באירופה בשנות התשעים ותחילת שנות האלפיים הביאו גם גאות באיסלנד , שהפכה גם עדן למשקיעים. ואולם כגודל העלייה כך גודל הצניחה – בשנת 2008 חוותה איסלנד התמוטטות כלכלית קולוסאלית, המערכת הבנקאית שם התמוטטה ולמעשה המדינה פשטה רגל. ואולם בניגוד למה שנעשה במדינות אחרות, לא הושיטה המדינה סיוע למערכת הבנקאית שלה עצמה, והניחה לה להתמוטט, תוך שהיא דואגת לפקדונות של האזרחים בלבד. מתוך ההריסות והכאוס קמה איסלנד חדשה – חזקה, בוטחת ובעיקר – משתדלת להימנע מטעויות העבר.
כל הנאמר לעיל הוא רק על קצה המזלג. איסלנד איננו מקום שכדאי ללמוד עליו מהספרים, אלא רצוי מאד לבקר שם. התושבים במקום מסבירי פנים ומזג האוויר לעולם איננו חם מדיי. והנופים? דומה שצריך עוד זוג עיניים שיוכל לגמוא את כל מה שיש לה, לאיסלנד , להציע. 
 


כותבת האתר : עמליה רון (הרחבות : צוות התוכן של מיינפריים סיסטמס)
צילומים : ערן רון
נבנה על מערכת "אתרקידום" של מיינפריים סיסטמס לבניה עצמית של אתרי תדמית מקודמים בגוגל. ערן רון הינו מנכ"ל ובעלים של חברת מיינפריים סיסטמס בע"מ. המעוניינים להקים אתר אחר עם אותה מערכת ניהול תוכן כמו באתר זה מוזמנים לפנות דרך צור קשר לעיל.

(C) כל הזכויות שמורות . אין להעתיק כל חומר ללא רשות יוצרי האתר

 
** האתר בתהליך עדכון והוספת תצלומים - נא בקרו אותנו שוב .. 
 
iceland iceberg - קרחון באיסלנד
 next.png
 
 
 

 
 

ניווט פנימי: איסלנד